helenki vs ikra

Warunki w jakich żyją nasze glusie

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
henio1
Posty: 8
Rejestracja: 30 lip 2013, o 23:41

helenki vs ikra

Post autor: henio1 »

A ja mam takie pytanie o Helenki. Tzn czy one nie stanowia zagrozenia dla potencjalnej ikry przy tarle? Ktos kiedys gdzies pisal ,ze Helenki moga ikre zjesc? Zastanawialem sie nad tym bo sam je mam. Myslicie ,ze jest potencjalne niebezpieczenstwo? Podobne pytanie tyczy sie krewetek? Znajomy np przy tarle L201 zaobserowal ,ze gdy samiec opusci z jakiegos powodu ikre to zobaczyl w grocie siedzace na jajakach dwie krewetki. Nie wiem czy mu w jakis sposob uszkodzily ikre ,bo dwa jajka byly puste (sama oslonka) i nie ma pewnosci czy to akurat robota krewetek. Wydaje mi sie ze helenki sa barzdej "niebezpieczne" ? jak ktos ma jakies obserwacje to piszcie.
Ja np zaobserwowalem ze kirysek malutki ktory mi sie tarla na okraglo i ciagle na szybach byla ikra to po wpuszczeniu krewetek i helenek - skonczylo sie :)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

OCrushek
Posty: 156
Rejestracja: 22 sty 2013, o 16:31

Re: helenki vs ikra

Post autor: OCrushek »

Trzy sprawy do kolegi "henio1"
Pierwsza:
Logując się na forum zaakceptowałeś regulamin , którego nie przeczytałeś ( jak niestety większość ludzi).
Polecam zatem przeczytanie choć dwóch pkt.
rozdz III ptk 8 i 9 ;)
Druga:
W moich akwariach a w zasadzie w jednym był problem wynikający z upodobań kulinarnych krewetek. Mianowicie redki , które wpuściłem do kostki 60L dla ożywienia szkła , w którym ancistrus wachlował ikrę , rozpruły ikrę a także brzuszki (woreczki żółtkowe) młodych ancistrusów aby dostać się do zawartości... Efekt ? - zero przychówku... :evil:
Trzecia:
Helenki nigdy nie bawiły się w dywersję względem ikry ale przyłapałem je kiedyś pod koniec posiłku , którym był corydoras habrosus. Może był osłabiony , może spał , może nie wiem co... ale o 7:00 rano została z niego sama "skorupka" ze szkieletem
bo reszta była wyssana...
http://akwarystyka-wielkopolska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Topic Author
henio1
Posty: 8
Rejestracja: 30 lip 2013, o 23:41

Re: helenki vs ikra

Post autor: henio1 »

Czyli jak to ostatecznie rozumiec :) Helenki i krewteki - Tak - czy zdecydowanie NIE ?
No bo pisales , ze tylko w jednym przypadku w kostce rozpruly ikre.
W takim razie chyba jednak nie za bardzo powinno sie je trzymac razem bo istnieje niebezpieczenstwo. hmmm.
Ale z drugiej strony czytalem tyle roznych opisow od wielu ludzi , hodowcow ,ze wlasnie wrecz zalecaja krewetki jako "czyscicieli" nadmairu pokarmu.
A moze to redki sa takie "agresywne". W kazdym razie jezeli ktos ma jeszcze jakies obserwacje na temat ewetualnego niebezpieczenstwa co do Helenek i Krewetek (jezli chodzi o ikre) to napiszcie.
ODPOWIEDZ