Padają L129

Jak pomóc naszym podopiecznym

Moderator: Moderatorzy


szot
Posty: 359
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:57
Lokalizacja: Lublin

Re: Padają L129

Post autor: szot »

Ostatni post z poprzedniej strony:

BAZAR pisze:Mam je od kilku miesięcy przełożyłem je do wody z destylatora w celu wywołania tarła do wody dolewałem tropical mineral . Wodę zakwaszałem delikatnie kwaskiem cytrynowym mam szyszki i kokosy w akwa no3 nie mierzyłem ale woda wymieniana była co dzień w 50% ..
Wiesz byłem pewny że coś kombinowałeś ;) nie dość że woda destylowana /trudno powiedzieć o składzie tej wody czy jest z miedzią :?: / to na dodatek kwasek cytrynowy i ta woda czyli dodatkowo możliwy szok :?:
Ps.ja kwasek cytrynowy dodaje tylko czasem do herbaty

Killifish
Posty: 25
Rejestracja: 3 lut 2013, o 17:11

Re: Padają L129

Post autor: Killifish »

Szot - kwasek w herbacie to śmierć, poczytaj o tym ;)

Niezły maraton przeszły te ryby. Bazar a długo je masz?

Topic Author
BAZAR
Posty: 33
Rejestracja: 5 lut 2013, o 19:13
Lokalizacja: Siemirowice

Re: Padają L129

Post autor: BAZAR »

Kwasek cytrynowy to normalny kwas tylko ,że nazwa spożywcza to na pewno rybom nie zaszkodziło.

Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Padają L129

Post autor: Aleksander Stefaniak »

Obstawiam miedź ze starego destylatora.
Jak już się przeniesiesz do Radomia wojaku to na 100% będę wpadać na kawkę :)
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone

Killifish
Posty: 25
Rejestracja: 3 lut 2013, o 17:11

Re: Padają L129

Post autor: Killifish »

Gdyby to była miedź, to pierwsze lecą krewetki!

Pytałem jak długo je masz Bazar?

Topic Author
BAZAR
Posty: 33
Rejestracja: 5 lut 2013, o 19:13
Lokalizacja: Siemirowice

Re: Padają L129

Post autor: BAZAR »

Od 20 grudnia były u mnie i jedna od listopada

Killifish
Posty: 25
Rejestracja: 3 lut 2013, o 17:11

Re: Padają L129

Post autor: Killifish »

Na pewno miałeś je w za małym zbiorniku, gdzie było totalne zagęszczenie strefy dennej akwarium. Ryby tej wielkości stają się już terytorialne, może nikt tego Tobie nie przekazał przy zakupie.
Po za tym dziwne praktyki, nie tak wygląda prawidłowa kwarantanna. Dieta także prawidłowa, a czym były karmione wcześniej trudno powiedzieć. Wnętrzności ze zdjęć nie wyglądają normalnie, nawet na zdechłą rybę.

Stres kolego, stres do tego.

klunio
Posty: 42
Rejestracja: 24 sty 2013, o 23:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Padają L129

Post autor: klunio »

Według mnie przegęszczenie w zbiorniku napewno nie było powodem że padły ryby.

szot
Posty: 359
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:57
Lokalizacja: Lublin

Re: Padają L129

Post autor: szot »

klunio pisze:Według mnie przegęszczenie w zbiorniku napewno nie było powodem że padły ryby.
To napewno nie :lol: ja w jednym z akwa 90 litrowym miałem ponad 20 aż do 30 sztuk tylko dużo kryjówek grot i dużo poukładanych kamieni i nie było problemów terytorialnych a woda co 2 -3 dzień podmieniana w ilości 30 litrów i było wszystko OK .
Wiesz powodem że padły mogło być wiele czyników tak jak też pisałem jak również zły pokarm / popsuty/ itp.

Killifish
Posty: 25
Rejestracja: 3 lut 2013, o 17:11

Re: Padają L129

Post autor: Killifish »

Wiecie coś o stresie u ryb spowodowanym przegęszczeniem, o agresji wewnątrzgatunkowej? O tym akwarium nic nie wiemy, z opisu raczej wynika, ze szału nie ma. A inhibitory? Nie są tylko przy rozmnażaniu. Nie wiem jak Wy, ale ja zbyt gęstą obsadę biorę pod uwagę.

Do tego dieta oczywiście i nie teraz a wcześniej, przed zakupem. Jeśli dostawały mięso stałocieplnych <na 90 % tak), to czasowo się to zgadza z padaniem ryb. Do tego stres warunkami i mamy po rybie.

Kwasek cytrynowy nie nadaje się do obniżania pH, tak na przyszłość także niszczy gospodarkę elektrochemiczną u ryb i wymianę osmotyczną. On nie jest naturalny ;)

Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Padają L129

Post autor: Aleksander Stefaniak »

Doczytaj Kill że woda była nie z RO a z destylatora i to który miał swoje lata.
Raz ryby dobrze się czuły a po podmianie wody na destylowaną i zmiana akwarium na tarliskowe i bęc padły. Jak domyślam się L129 nie mnożyłeś a z tego co raczej dobrze wiem zbrojniki to nie Twoja działka. Miedź w wodzie, mało soli i po rybach.
A dieta to tu ma tyle co nic.
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone
ODPOWIEDZ