Panaqolus maccus

Wszystko o najlepszych warunkach do rozmnażania zbrojników

Moderator: Moderatorzy


Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Panaqolus maccus

Post autor: Bratko »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Gratuluję dawno nie było udokumentowanego rozmnażania tego gatunku, bardzo fajnie że Tobie się udało i podzieliłeś się z nami. Co do karmienia żadnego mięsa to typowy roślinożerca i drewnojad, więc młode jak już nie będą miały worków żótkowych mielisz pokarmy roślinne na pył ja sobie kupiłem za 15zł młynek do kawy i robi robotę, konieczne jest drewno w kotniku plus liść kepatangu lub dębu, ja jeszcze dodaję szyszki olchy. Karmisz 3-4 razy dziennie co zostanie sprzątasz, obserwujesz czy są odchody narybku wtedy będziesz wiedział że z narybkiem jest wszystko git. Gdy będziesz pewien że młode sobie radzą i żerują do diety dodajesz cukinię małe skrawki tak długo aż zaczną jeść. Pamiętaj drewno w kotniku musi być miękkie. Jak coś to pisz śmiało zawsze pomogę. Pozdrawiam

Topic Author
piotrekr14
Posty: 58
Rejestracja: 20 paź 2014, o 19:14
Lokalizacja: Kołobrzeg

Panaqolus maccus

Post autor: piotrekr14 »

Maccusy to ryby chyba mało atrakcyjne dla akwarystów ze względu na skryty tryb życia ,zresztą jak większość zbrojników,ale te wyjątkowo mało widać.To jest prawdopodobnie któreś z kolei tarło moich ryb,tylko nigdy ikra za długo nie przetrwała i dla tego odłowiłem do kotnika jak tylko zauważyłem że coś tam się dzieje . Ryby mam około dwa i pół roku od wielkości 3-4 cm . Wcześniej trzymałem w kranówce ,od około pół roku leje czystą osmoze .Z tarłem troche pokombinowałem ,sama podmiana wody nie wystarczyła.Woda w akwarium miała zawsze 28c .jakiś czas temu wyłączyłem grzałkę na cztery dni ,woda utrzymywała sie w granicach 23-24 stopni ,właśnie wtedy musiały złożyć ikrę .Taka prosta symulacja pory deszczowej :)teraz woda ma znów 28c .

Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Panaqolus maccus

Post autor: Bratko »

No i właśnie o to chodzi ludzie którzy nie wiedzą jak zachęcić ryby do tarła mają czysty przykład, oczywiście to nie 100% metoda na tarła ale duży krok. Co do ich skrytości z doświadczenia wiem że ryby z odłowu są mniej skryte niż F1. Jeśli chodzi o atrakcyjność tych ryb, może nie są rozchwytywane ale f1 w kraju albo nie ma albo jest ich bardzo mało chodzi mi o nasze krajowe, najważniejsze że udało się Tobie rozmnożyć i dobrze by było żebyś nie odpuścił i dalej opisywał dalszy rozwój narybku.

Topic Author
piotrekr14
Posty: 58
Rejestracja: 20 paź 2014, o 19:14
Lokalizacja: Kołobrzeg

Panaqolus maccus

Post autor: piotrekr14 »

Szybko rosną .
Załączniki
Trzy dni później
Trzy dni później
PSX_20170819_090752.jpg (626.53 KiB) Przejrzano 15866 razy

Topic Author
piotrekr14
Posty: 58
Rejestracja: 20 paź 2014, o 19:14
Lokalizacja: Kołobrzeg

Panaqolus maccus

Post autor: piotrekr14 »

Jakiś czas temu syn wypuścił mi wszystkie ryby z kotnika do ogólnego akwarium .Myślałem ze straciłem wszystkie ryby , a tu niespodzianka ,gnojki się poukrywały i dopiero wczoraj jak usiadłem na dłuższą chwilkę wypatrzyłem kilka sztuk podrostków :) Czyli nie wszystko stracone ,część ma się dobrze i daje rade z innymi rybami .

TYGRYS
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2019, o 19:02

Panaqolus maccus

Post autor: TYGRYS »

Czy to są młode l-104




to samica samiec siedzi grocie
Ostatnio zmieniony 14 mar 2019, o 13:22 przez TYGRYS, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ