Panaqolus maccus

Wszystko o najlepszych warunkach do rozmnażania zbrojników

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
piotrekr14
Posty: 58
Rejestracja: 20 paź 2014, o 19:14
Lokalizacja: Kołobrzeg

Panaqolus maccus

Post autor: piotrekr14 »

Witam .po kilku nie udanych tarłach nareszcie są młode :) Nie wiem który to dzień po wykluciu bo po powrocie do domu zastałem młode już takiej wielkości jak na fotce .Młode odłowiłem do kotnika ,nie wiem czy dobrze zrobiłem bo samiec się nimi opiekował ,ale w ogólnym miały by ciężko z pożywieniem jak skończy im się zawartość woreczków żółtkowych,swoją drogą mają ogromne te woreczki :) .Nie ma tam ryb poza zbrojnikami ale jest sporo młodych sturisom ,a one zawsze pierwsze przy żarciu :) .
Załączniki
IMG_20170815_171040.jpg
IMG_20170815_171040.jpg (61.21 KiB) Przejrzano 20445 razy

Topic Author
piotrekr14
Posty: 58
Rejestracja: 20 paź 2014, o 19:14
Lokalizacja: Kołobrzeg

Panaqolus maccus

Post autor: piotrekr14 »

kolejna fotka ,tamta jakaś mała wyszła . Naliczyłem 30 sztuk młodych .
Załączniki
IMG_20170815_171032.jpg
IMG_20170815_171032.jpg (297.13 KiB) Przejrzano 20442 razy
Ostatnio zmieniony 15 sie 2017, o 16:32 przez piotrekr14, łącznie zmieniany 1 raz.

Cinek_
Posty: 58
Rejestracja: 21 maja 2017, o 06:07
Lokalizacja: Pyrlandia

Panaqolus maccus

Post autor: Cinek_ »

Powodzenia, niech się chowają :)
Cinek_

DanielP
Posty: 122
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 10:58
Lokalizacja: Warszawa/Szczaki

Panaqolus maccus

Post autor: DanielP »

Gratuluję i czekam na dalszą relację z odchowu młodych:-)Czym planujesz je karmić?
Sturisoma aureum, L201 big spot, L333 white.

Topic Author
piotrekr14
Posty: 58
Rejestracja: 20 paź 2014, o 19:14
Lokalizacja: Kołobrzeg

Panaqolus maccus

Post autor: piotrekr14 »

Nie mam pojęcia czym karmić , suszone będe rozdrabniał ,może jakiś oczlik . Jakieś rady ??

DanielP
Posty: 122
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 10:58
Lokalizacja: Warszawa/Szczaki

Panaqolus maccus

Post autor: DanielP »

Niestety jestem nowicjuszem w tej kwestii gdyż nigdy nie rozmnażałem zbrojników ale myślę,że pokarmy o których piszesz będą dobre:-)
Sturisoma aureum, L201 big spot, L333 white.

Kwas
Posty: 88
Rejestracja: 7 gru 2016, o 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Panaqolus maccus

Post autor: Kwas »

Witaj !
Gratulacje !:D
Jest szansy byś zrobił dokładne zdjęcia i pokazał samca i samice?:)
Jak najbardziej mielić suszone pokarmy na pył. Najfajniej w moździerzu na miazgę dosłownie, robię tak przy moich zbrojnikach i rosną dobrze:)
Oczlik też będzie dobry ale to poźniej. Jak wciągną woreczki żółciowe przez pierwsze 1-2 tygodnie podawałbym sam pył. A potem spróbował dać oczlik i zobaczyć ile zjadły po nocy, albo dobra jest wrotka czerwona, plankton czerwony( wrotkę to już bym się skusił nawet po tydzień po wciągnięciu woreczków bo jest bardzo drobna). Ważne żeby było napowietrzanie w kotniku, i abyś im odmulał kotnik z odchodów i zgniłego, nie zjedzonego żarcia.
Ja tez staram się codziennie przepłukiwać im ten kotnik woda akwariową aby ta woda z jedzeniem w kotniku nie stała cały czas.
W sumie mógłbyś tez raz na jakiś czas sparzyć im cukinie i wsadzić na parze godzin albo na noc niech sobie poskubią:P
robiłem tak przy hypancistrusach l 201 małych i widać że troszkę na niej żerowały:)
Zazdroszczę bo sam mam panaqolusy lda31 i l 169 ale cały czas czekam na tarło życzę powodzenia !
Czekamy na zdjęcia jak urosną:D

adams2121
Posty: 119
Rejestracja: 8 lis 2014, o 17:27
Lokalizacja: Białystok

Panaqolus maccus

Post autor: adams2121 »

Koniecznie daj tlen, młode potrzebują go w nadmiarze.
Możesz też podać spirulina w proszku ( apteka, sklepy zielarskie) cenowo korzystniejsze. Cukinia, ogórek, papryka, pokrzywa, jarmuż, marchewka, kalafior, brokuły, jako dodatek.
Tabletki rozpadajace się na pył, pasty nakładane na drewno, łupek, kamień. Do zeskrobania dla ryb.

Topic Author
piotrekr14
Posty: 58
Rejestracja: 20 paź 2014, o 19:14
Lokalizacja: Kołobrzeg

Panaqolus maccus

Post autor: piotrekr14 »

Z fotkami rodziców może być trochę trudno ,są to chyba najbardziej skryte zbrojniki jakie miałem ,wyłażą tylko w nocy .Na pewno spróbuje je dorwać .

Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Panaqolus maccus

Post autor: Bratko »

Gratuluję dawno nie było udokumentowanego rozmnażania tego gatunku, bardzo fajnie że Tobie się udało i podzieliłeś się z nami. Co do karmienia żadnego mięsa to typowy roślinożerca i drewnojad, więc młode jak już nie będą miały worków żótkowych mielisz pokarmy roślinne na pył ja sobie kupiłem za 15zł młynek do kawy i robi robotę, konieczne jest drewno w kotniku plus liść kepatangu lub dębu, ja jeszcze dodaję szyszki olchy. Karmisz 3-4 razy dziennie co zostanie sprzątasz, obserwujesz czy są odchody narybku wtedy będziesz wiedział że z narybkiem jest wszystko git. Gdy będziesz pewien że młode sobie radzą i żerują do diety dodajesz cukinię małe skrawki tak długo aż zaczną jeść. Pamiętaj drewno w kotniku musi być miękkie. Jak coś to pisz śmiało zawsze pomogę. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ