Rozmanażanie L-201 i L-136

Wszystko o najlepszych warunkach do rozmnażania zbrojników

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
Michal1709
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2017, o 19:26
Lokalizacja: Baden württemberg

Rozmanażanie L-201 i L-136

Post autor: Michal1709 »

Witam. Jestem tu nowy i dopiero niedawno zacząłem przygode z rybkami i akwarium. Mianowicie pytanie jest takie. Mam w akwa ( 200l ) kilka rodzajów zbrojników tzn 3szt niebieskie 3szt albino 2szt L-201 2szt L-136 i 2szt małe L-333. Teoretycznie L-201 i L-136 to parki, niestety nie bardzo wiem jak to odróżnić a tak twierdził koleś od którego kupiłem. Czy jeżeli chciałbym doprowadzić do tarła lepiej by te pary były w osobnym akwa mniejszym czy może do tego dojść w ogólnym ? Dodam że niebieskich już były dwa mioty w ogólnym. I czy do tarła ma prawo tylko samiec dominujacy najwiekszy czy to nie ma znaczenia ? Być może był już podobny temat ale nie przejrzałem jeszcze całego forum stąd moje pytanie. Z góry dziekuje za odpowiedź.
Pzdr.
Awatar użytkownika

yahu
Posty: 276
Rejestracja: 20 cze 2014, o 14:40
Lokalizacja: Malbork/Stare Pole

Rozmanażanie L-201 i L-136

Post autor: yahu »

Mogą w ogólnym też sie wycierać.Złozyć sie musi na to wiele skałdników.Na pewno łatwiej jest doprowadzić do tarła mając grupke zbrojniów niż parkę.
W akwarium masz trochę misz-masz .Ancistrusy i hypancistrusy..trochę rozbieżne diety.
Jakby co to pytaj...na forum jest dużo osób z wiedzą ,napewno ktoś pomoże.Wstaw fotki rybek,zawsze miło się ogląda zbrojniczki:)

Topic Author
Michal1709
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2017, o 19:26
Lokalizacja: Baden württemberg

Rozmanażanie L-201 i L-136

Post autor: Michal1709 »

Jakies specjalnie wskazówki i rady odnośnie tarła ? Mam zamiar właśnie się pozbyć wszystkich Ancistrusów i zostawić to co pisałem ewentualnie dokupić coś jeszcze. Co do żarcia dostałem też od tego kolesia i wsuwają wszystkie ;) jak wróce z pracy to postaram się wrzucić o ile dadza się sfotografować, a nie chcę ich odławiać i stresować gdyż ostatnio byly dopiero przenoszone.

Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Rozmanażanie L-201 i L-136

Post autor: Bratko »

Kolego hypancistrusy mają to do siebie że się krzyżują więc ryzykowne jest trzymać dwa gatunki w jednym akwarium i stymulować je do tarła . Musisz pomyśleć nad tym aby je rozdzielić . A jak chcesz doprowadzić do tarła poczytaj sobie jak przeprowadzić porę deszczową .
ODPOWIEDZ