Ikra za grotą

Wszystko o najlepszych warunkach do rozmnażania zbrojników

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
piotrekr14
Posty: 58
Rejestracja: 20 paź 2014, o 19:14
Lokalizacja: Kołobrzeg

Ikra za grotą

Post autor: piotrekr14 »

Kilka dni temu zmieniłem zbiornik na troche większy,już na drugi dzień miałem ikre loricara parva.wszystko było ładnie do dziś ,druga samica wepchała sie do pilnującego samca i teraz mam mase ikry poza grotą ,nie wiem czy to świeża ikra czy ta z pierwszego tarła wyzucona na zewnątrz . pozbierałem to co sie udało i przeniosłem do kotnika ,nie wiem czy coś z tego wyjdzie ale muszę spróbować . mam trzy samice pełne ikry ,wyglądaja jak bańki i jednego samca który musi je wszystkie obskoczyć :)fotki nie za wyrazne. muszę trochę popracować nad obsługa aparatu :) wymiary zbiornika to 80 cm długie, szerokie na 55cm i wysokie na 45 cm szyba opti 8 mm.Tak że ryby troche są oddalone od przedniej szyby i ciężko zrobić dobre zbliżenie
Załączniki
DSC08385.JPG
DSC08385.JPG (190.39 KiB) Przejrzano 9646 razy
DSC08379.JPG
DSC08379.JPG (167.87 KiB) Przejrzano 9646 razy
Baniak jeszcze świeży i ciągle coś w nim zmieniam :) Teraz jest ikra i nie grzebie w nim jak nie muszę ,ale sporo jeszcze jest do zrobienia .
Baniak jeszcze świeży i ciągle coś w nim zmieniam :) Teraz jest ikra i nie grzebie w nim jak nie muszę ,ale sporo jeszcze jest do zrobienia .
DSC08382.JPG (139.08 KiB) Przejrzano 9646 razy
Awatar użytkownika

yahu
Posty: 276
Rejestracja: 20 cze 2014, o 14:40
Lokalizacja: Malbork/Stare Pole

Re: Ikra za grotą

Post autor: yahu »

No i ok,teraz tylko dobre napowietrzanie(jakis kamyk starczy) oczywiście kotnik z ikrą masz w tej samej wodzie co dorosłe..?
Teraz musisz obserwować czy ikra nie pleśnieje ,pewnie sa jakieś uszkodzone jajeczka które po czasie zaczną pleśniec.Musisz wtedy te uszkodzone usuwać.
No i pozostaje pytanie czy ikra jest wogóle zapłodniona.To pierwsze tarło ryb?

Topic Author
piotrekr14
Posty: 58
Rejestracja: 20 paź 2014, o 19:14
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Ikra za grotą

Post autor: piotrekr14 »

Kotnik jest w tej samej wodzie. Ryby już miały udane tarła.Zazwyczaj wycierał samice jedna po drugiej czasami myślałem ze padnie z głodu bo przez dwa- trzy tygodnie nie wychodził z groty :).raz dwie w jednej grocie wytarł w jednym czasie ale nigdy nie wywalali ikry za zewnątrz.

-- 21 kwi 2016, o 19:50 --

Ikra którą zebrałem na drugi dzień cała spleśniała .z tej co została w grocie po dwóch dniach rozpłyneły sie plemniki po całym akwarium .Ta co spleśniała pewnie nie była zapłodniona . Mam problem z odchowaniem ich młodych bo sa bardzo małe ,z kotnika uciekają przez najmniejsze dziurki.W poprzednim zbiorniku miałem mase krewetek ,które przy żarciu były zawsze pierwsze ,może dlatego młode miały problem z przebiciem się do pożywienia i padały z głodu ? ze sturisomami nie mam tego problemu,ale ich młode są o wiele wieksze .
ODPOWIEDZ