L-399 rozmnożony

Wszystko o najlepszych warunkach do rozmnażania zbrojników

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
szot
Posty: 359
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:57
Lokalizacja: Lublin

L-399 rozmnożony

Post autor: szot »

Kolejny gatunek rozmnożony i to (parka) dzikusy a fotki słabej jakości bo fotki stare i z akwa ogólnego po kilku nie powodzeniach znów rybki dostały swoje akwa i parka podeszła do tarła i jest ikra a fotki wstawię jak tylko zaczną wychodzić z groty (bo długo czekałem i nie chce ich stresować ) ;) a ta parka niby była wcześniej przeznaczona do sprzedaży .
samiczka
Obrazek
samczyk
Obrazek
za jakiś czas nowe fotki z małymi ;)
Awatar użytkownika

yahu
Posty: 276
Rejestracja: 20 cze 2014, o 14:40
Lokalizacja: Malbork/Stare Pole

Re: L-399 rozmnożony

Post autor: yahu »

Fajnie Janusz..gratulacje.Jak bedziesz miał mozliwość dawaj fotki maluchów rodziców...super.
Bardzo fajne L399 czekam na aktualne focie jak wygladają rodzice...czyli masz parke tych ryb?

Topic Author
szot
Posty: 359
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:57
Lokalizacja: Lublin

Re: L-399 rozmnożony

Post autor: szot »

yahu pisze:Fajnie Janusz..gratulacje.Jak bedziesz miał mozliwość dawaj fotki maluchów rodziców...super.
Bardzo fajne L399 czekam na aktualne focie jak wygladają rodzice...czyli masz parke tych ryb?
Tak Janusz jest to parka dzikusów od hodowcy z Niemiec a umnie są około roku i przez pewien czas miały swoje akwarium i nic nie wychodziło i zrezygnowałem i poszły do akwarium ogólnego i jakiś czas temu dostały znów swoje akwa i tu miła niespodzianka .Dam nowe fotki jak tylko będą maluchy wychodzić z groty bo samiczka jest strasznie nerwowa i nie będę ich stresował.Ale zastanawiam się też czy nie zabrać samiczki do innego akwarium może do ogólnego a w akwarium zostawić tylko samczyka bo jest jak widać dość opiekuńczy .
Awatar użytkownika

yahu
Posty: 276
Rejestracja: 20 cze 2014, o 14:40
Lokalizacja: Malbork/Stare Pole

Re: L-399 rozmnożony

Post autor: yahu »

Duże to akwarium gdzie się wytarły?
Ja bym zostawił.Z tego co piszesz to to chyba samczyk nerwowy..bo rozumiem że juz pilnuje ikry..
Naprawdę fajnie że sie Ci wytarły. Ile cm mają rodzice?

Topic Author
szot
Posty: 359
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:57
Lokalizacja: Lublin

Re: L-399 rozmnożony

Post autor: szot »

Janusz to samiczka jest nerwowa ,a samczyk pilnuję groty i ikry bardzo ładnie :D a wiek ich to znak :?: jak kupowałem je to miałem zapewnienie że ta parką miała już młode i że samiczka jest nerwowa (i faktycznie tak jest ) a wielkość powiem nie sprawdziłem i po namyśle samiczka zabrana aby samiec mogł spokojnie opiekować się ikrą a akwa to większość jest pod 46 i mają po 80 litrów i podzielone/przedzielone na pół .A nowa fotka tylko samiczka strasznie zestresowana.
Obrazek
Samiczka wylądowała w akwarium ogólnym i jak mi się uda to zrobię foto bardziej naturalne.
Awatar użytkownika

yahu
Posty: 276
Rejestracja: 20 cze 2014, o 14:40
Lokalizacja: Malbork/Stare Pole

Re: L-399 rozmnożony

Post autor: yahu »

Super tym bardziej ze to tylko para a nie grupka.
Ciekawe z tą samicą że taka nerwowa..:)
Obawiałeś się że do samca sie bedzie pchała?..Akwarium masz podzielone na pół? często mi tez chodzi coś takiego po głowie.
Masz 80 L czyli z akwa 160L? czy z 80L podzielone?Filtry w kazdej komorze?

Topic Author
szot
Posty: 359
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:57
Lokalizacja: Lublin

Re: L-399 rozmnożony

Post autor: szot »

Tak jest z tą samiczką i zobaczyłem że się pcha do samca i wolę być spokojny . A akwa jest 80 (60x50xwys.27) i podzielone na pół szybą ale w szybie jest kratka dla obiegu wody(chodzi o grzanie i zabezpieczenie gdyby coś stało się z jednym filtrem) i w każdej cześci jest głowica z gąbką.

-- 17 paź 2015, o 18:47 --

Samczyk wyrzucił wylegające się ikrę
Obrazek

Ikra trafiła do kotnika z napowietrzaniem ;)

-- 20 paź 2015, o 19:56 --

Ikry było 13-14 sztuk a przetrwało 10 sztuk(na foto 7 a 3 z boku) i to bardzo ładnej i całość w kotniku
Obrazek
ODPOWIEDZ