Dlaczego nie należy karmić ryb mięsem stałocieplnych??

Pokarmy,przepisy własne

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
wikif
Posty: 469
Rejestracja: 21 sty 2013, o 14:52

Dlaczego nie należy karmić ryb mięsem stałocieplnych??

Post autor: wikif »

Jest to bardzo ciekawy temat który był dość czesto odwiedzany i opisywany na forum łódzkim oto link
http://www.akwarysci.com/forum/viewtopic.php?t=12395" onclick="window.open(this.href);return false;
i proszę was o opinie i spostrzeżenia .
L 066 L 201 L 243 L 270 L 260 L 333 L 340 L 401 L 134 L 236 L 405 L 46 L 399 L 400
Awatar użytkownika

OCrushek
Posty: 156
Rejestracja: 22 sty 2013, o 16:31

Re: Dlaczego nie należy karmić ryb mięsem stałocieplnych??

Post autor: OCrushek »

Temat tego wątka był szeroko poruszany przez kol. Tomasza na szkoleniu Tetry. Temat bardzo ciekawy i szeroki ale art. na forum Łódzkim oddaje znakomicie sedno sprawy.
W jednym z moich postów napisałem kiedyś , że raz miesiącu podaję ancistrusom gotowaną szyjkę kurczaka , na widok której wpadały w euforię więc myslałem , że wszystko jest ok - już im nie daję bo to nie ma sensu a wręcz szkodzi... Tak samo jak serca wołowe , dżdżownice i wiele innych wynalazków podawanych symphysodon discus czy pterophyllum scalare. Jednak po kilku "próbach" przekazania wiedzy ze szkolenia stwierdziłem , że nie będe się kopał z koniem i na siłę wszystkich przekonywał
mamy wszak demokrację ;)
http://akwarystyka-wielkopolska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: Dlaczego nie należy karmić ryb mięsem stałocieplnych??

Post autor: Kwiatek »

Przyznam szczerze że podawałem swoim rybą pokarm na bazie serc raz na jakiś czas ale chyba jednak zrezygnuję po tym co przeczytałem.
15xL46
Awatar użytkownika

Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

Re: Dlaczego nie należy karmić ryb mięsem stałocieplnych??

Post autor: Lordam »

Dokładnie ten sam temat poruszyliśmy z Panem Michałem na szkoleniu Tetry.
Był to wątek poboczny bo i nie było akwarystów którzy mają jakieś większe doświadczenie aczkolwiek umówił pokrótce wpływ mięsa np serca wołowego na stan organów wewnętrznych oraz na żywotność ryb. Bardzo pouczające, ja na szczęście nie używałem generalnie ani serc , ani wątroby , generalnie artemia, cyklop, oczlik , kryl.
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;

Topic Author
wikif
Posty: 469
Rejestracja: 21 sty 2013, o 14:52

Re: Dlaczego nie należy karmić ryb mięsem stałocieplnych??

Post autor: wikif »

Moim zdaniem ryby w naturalnym środowisku ryby mają również kontakt z padliną zwierząt ciepłokrwistych zwłaszcza w porze deszczowej gdy wiele tonie .
Trzeba również pamiętać że kajmany przed zjedzeniem upolowanych zwierząt trzymają je pod wodą by lekko skruszały i nie chcę mi się wierzyć że ryby tego nie wykorzystują .
Więc nie można popadać w skrajności , poza tym do tej pory spotkałem się z tym że wyniki badań zależy od tergo kto płaci .Niestety nigdzie nie znalazłem wyników badań znalazłem natomiast wiele nie dopowiedzianych tez np. badania składu żołądka i jelit paletek . I tu był pies pogrzebany , naukowcy nie mogli stwierdzić treści żołądka gdyż ryby w transporcie do laboratorium pozbywały się jej . Więc z tych artykułów co czytałem wynika tylko to że są to przypuszczenia i nie dopowiedziane sprawy . Może nie znalazłem odpowiedniego artykułu wiec czekam jak mi go ktoś przyśle bym mógł się z nim zapoznać .
L 066 L 201 L 243 L 270 L 260 L 333 L 340 L 401 L 134 L 236 L 405 L 46 L 399 L 400
Awatar użytkownika

tuptus
Posty: 23
Rejestracja: 21 gru 2014, o 21:55
Lokalizacja: Książenice

Re: Dlaczego nie należy karmić ryb mięsem stałocieplnych??

Post autor: tuptus »

Tylko sam przyznaj ile statystyczny neonek/elek czy inna cichlida w ciągu życia zje tej padliny?
Trafi kilka razy na sezon a nie jak cześć funduje codzienna dawkę wołowinki :)
Uważam że urozmaicenie diety raz na tydzień serduchem krzywdy nie zrobi a da sporego kopa energetycznego.
Wyjątkiem są dyski które za młodu są faszerowane mixem sercowym i rosną jak na sterydach, później u docelowego właściciela już granulacik, płatki, mrożonki i ilość mięska spada drastycznie bo ryba nie buduje masy tylko potrzebuje żarełka na codzienne funkcjonowanie ;)
Pozdrawiam
Tuptuś ;)

Topic Author
wikif
Posty: 469
Rejestracja: 21 sty 2013, o 14:52

Re: Dlaczego nie należy karmić ryb mięsem stałocieplnych??

Post autor: wikif »

Powiem tak okresowo uważam że taki pokarm jest nawet często spotykany .
Na pewno u mnie taki pokarm jest u mnie podawany jako 10 % całości albo mniej ale na pewno nie wolno popadać w extrema zróżnicowanie to recepta na sukces u każdych ryb to pewnik hodowli . Nie wieże w dziwne badana trzeba myśleć jaki pokarm pojawia się okresowo w naturalnych warunkach i próbować go symulować w baniakach .
L 066 L 201 L 243 L 270 L 260 L 333 L 340 L 401 L 134 L 236 L 405 L 46 L 399 L 400
ODPOWIEDZ