Grindal i micro

Pokarmy,przepisy własne

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
wikif
Posty: 469
Rejestracja: 21 sty 2013, o 14:52

Grindal i micro

Post autor: wikif »

Przedstawiam według mnie wspaniały pokarm dla młodych hipków i wszystkożerców są nim nicienie grindal i micro .

Nicienie micro jak sama nazwa mówi są mniejsze i nadają się do najmniejszych naszych wychowanków :lol:
Jest wiele sposobów przygotowywania pożywki dla nicieni , ja podam sposób który ja robię i uważam że najlepszy .
Płatki owsiane wsypuje do garnka zalewam mlekiem (wodą-lepsze mleko) by zakryć płatki na wysokość 2 cm. Następnie gotuje by płatki zmiękły (niektórzy dodają piwo albo drożdze).Ja tego nie robię ponieważ nie widzę różnicy w ilości uzyskiwanych nicieni .Następnie przekładam do plastikowego opakowania warstwę około 1-1,5 cm i daję porcję zarodkową (można kupić lub od kogoś pobrać kto hoduje ). Pamiętajmy że płatki muszą być cały czas wilgotne i w wieczku zróbmy dziurki by była cyrkulacja powietrza .
Nicienie można zbierać wilgotnym pędzelkiem lub palcem , dodam że zapaszek nie jest za ciekawy ale pokarm super .


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Teraz grindal jest większy od micro i nadaje się już 2-3 miesięcznym podrostką .
Są dwa sposoby hodowli jedna na ziemi i gąbce .
Ja zacząłem hodowle na ziemi jest to zwykła ziemia bez nawozów .Musi być stale wilgotna i potrzebna porcja zarodkowa i zaczynamy . Jako pożywkę używam pokarm dla niemowląt kaszkę .

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
L 066 L 201 L 243 L 270 L 260 L 333 L 340 L 401 L 134 L 236 L 405 L 46 L 399 L 400
Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: Grindal i micro

Post autor: Kwiatek »

Niezła zabawa :D
15xL46
Awatar użytkownika

Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

Re: Grindal i micro

Post autor: Lordam »

Ja hodowałem węgorki dla skalarów oraz pielęgnic i dodawałem odrobinę piwa nie pamiętam bodajże 2-3 łyżki :D reszta niestety musiała być skonsumowana :twisted:
Faktycznie zapach jest nie przyjemny zwłaszcza kiedy hodowla ma dłużej niż 2-3 tygodnie. Jest to bardzo dobry kaloryczny pokarm, skalary mi lepiej rosły niż na solowcu.
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

OCrushek
Posty: 156
Rejestracja: 22 sty 2013, o 16:31

Re: Grindal i micro

Post autor: OCrushek »

Swojego czasu też się bawiłem i niemal exmisję od połowicy wyhaczyłem ale fakt faktem małe skalary rosły po tym jak na dopalaczach :D
http://akwarystyka-wielkopolska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

szot
Posty: 359
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:57
Lokalizacja: Lublin

Re: Grindal i micro

Post autor: szot »

Ja podaje swoim 46 raz w tygodniu doniczkowca /na noc/ i rano nic niema :D .

Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Grindal i micro

Post autor: Aleksander Stefaniak »

Micro jest zajebiaszcze ale wada to mocno kwaśny jest. Świetny pokarm dla maluchów który wiele lat stosowałem u żyworódek oraz Dyskowcow. Niestety nie mam teraz zarodowej dawki :)
Jest dobrym pokarmem ale może zakwasić młode rybki. Trzeba z głową go podawać
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone

Olgierd
Posty: 60
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Grindal i micro

Post autor: Olgierd »

Aleksandrze, co rozumiesz poprzez zakwaszenie? Nigdy nie spotkałem się z takim stwierdzeniem ani w przypadku nicieni miko ani węgorków octowych czy nicieni "bananowców"(hit z zachodu, mało znany w Polsce). :shock:

Ja nicienie mikro hoduję identycznie jak grindale, nie ma potrzeby trzymania ich stale na papce. Dzięki temu hodowla mniej śmierdzi.

Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Grindal i micro

Post autor: Aleksander Stefaniak »

No micro hodowałem na płatkach owsianych i mleku - czasem śmietanki 30% dolewałem ale octem wali na max.
Więc pH raczej kwaśne i czy karmienie węgorkiem non stop nie spowoduje zakwaszenia organizmu młodych ryb?
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone

Olgierd
Posty: 60
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Grindal i micro

Post autor: Olgierd »

Aleksander Stefaniak pisze:No micro hodowałem na płatkach owsianych i mleku - czasem śmietanki 30% dolewałem ale octem wali na max.
Więc pH raczej kwaśne i czy karmienie węgorkiem non stop nie spowoduje zakwaszenia organizmu młodych ryb?
To miałeś nicienie mikro czy węgorki octowe, bo to różnica. :) Przy nicieniach mikro zapach jest bliżej zacieru alkoholowego.
Poza tym, pH wewnątrz ciała organizmów nie jest takie samo jak środowiska zewnętrznego. Wewnątrz jamy ciała pH jest zbliżone do obojętnego.
Jedyne szanse na zakwaszenie wody i ryb to podanie nicieni czy węgorków z pożywką(która w przypadku węgorków octowych ma pH zbliżone do 1.5).

Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Grindal i micro

Post autor: Aleksander Stefaniak »

Dziękuję za odpowiedź - będę wiedział na przyszłość
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone
ODPOWIEDZ