Repashy

Pokarmy,przepisy własne

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
klawisz
Posty: 104
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 11:23

Repashy

Post autor: klawisz »

Zakupiłem pokarm dla zbrojników do testów. Jestem ciekawy jak będzie się sprawdzał. Za niedługo opisze każdy z nich w osobnych wątkach.

Obrazek

szot
Posty: 359
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:57
Lokalizacja: Lublin

Re: Repashy

Post autor: szot »

To super ale pisz jak smakuję i którym naszym pupilom i gdzie do kupienia itp. i może podaj też skład pokarmu .
Awatar użytkownika

Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

Re: Repashy

Post autor: Lordam »

Witaj
I jak pierwsze wrażenie?
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;

Topic Author
klawisz
Posty: 104
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 11:23

Re: Repashy

Post autor: klawisz »

Z baraku czasu nic nie zrobiłem z tym pokarmem. Połowę tego pokarmu daję do przetestowania w przyszłą sobotę Yahowi. Obiecuje że do piątku przedstawię pełen skład tych pokarmów.
Awatar użytkownika

Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

Re: Repashy

Post autor: Lordam »

Ok, a gdzie kupiłeś i za ile? Sam z chęcią bym wypróbował.
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

yahu
Posty: 276
Rejestracja: 20 cze 2014, o 14:40
Lokalizacja: Malbork/Stare Pole

Re: Repashy

Post autor: yahu »

A więc..

Obrazek

Repashy Meat Pie Fish (Szarlotka mięsna :D )
i Repashy Morning Wood ( Drewniany Poranek)
Polskie nazwy mojego autorstwa :)

Pokarm z przeznaczeniem dla ryb mięsolubnych (Meat Pie) oraz dla drewno i roślino-żerców (morning Wood)
Skład pokarmów podał kolega klawisz,mi akurat przypadło opakowanie od Morning Wood
Obrazek

Po otwarciu kolor ciemniejszy ma meat Pie (lekko w brąż) od Morning Wood które jest prawie białe.
Oba pokarmy sa w postaci sypkiej.

Morning Wood
Obrazek
Meat Pie
Obrazek


Według producenta powinno sie go robić według proporcji 1 porcja pokarmu na 3 porcje wody.
Woda musi byc gorąca,gotująca sie.
Opisze mój sposób na pokarm,pewnie inni robią podobnie.Cały proces jest moim sposobem na wykonanie tego pokarmu.
Start
Obrazek

Pokarm dostałem jako pól porcji jednego opakowania Repashy Meat Pie Fish oraz pół porcji Repashy Morning Wood
Jako miarkę przyjąłem płaską łyżeczkę.
Odmierzyłem pokarmy i wyszło okolo 20 porcji.

Po zalaniu wrzątkiem trzeba intesywnie mieszac,pokarm zaczyna przybierac postać płynna ale nie leje sie...taka płynna masa.
Tu uwaga dla osób robiących ten pokarm w kuchni przy obecności naszych żon..Lepiej róbcie to przy otwartym oknie lub podczas ich nieobecnosci.

Po wlaniu goracej wody jest taki odorek coś jakby karmy zwierzęcej...taki dosyc intensywny.Wlewana jest gorąca woda co poteguje dodatkowo intensywność smrodka...a co "czulsze" nasze Panie moga zareagować także "intensywnie" :twisted:

W kazdym bądz razie jak zaczyna stygnąc smrodek zaczyna ginąć. ;)

Pokarm po wymieszaniu i stygnięciu, dosyc szybko zaczyna przybierac forme jakby gumową,kauczuku (tylko miększy).
W moim przypadku tak zachował sie Mornin Wood.
Meat Pie nie zrobił sie gumowy tylko jakby był z kawałków (moze tak mi akurat wyszedł,drugim razem sprawdze lepiej)

Zanim zastygnie na pierwszy raz mozna posmarowac nim korzeń,kamien i po zastygnieciu włozyc rybom do banika.
Obrazek

Następnego dnia w akwariach nie było śladu po pokarmach włozonych na korzeniu i kamieniach.

Ja tak zrobiłem a reszte pokarmu postanowiłem włożyc do wcześniej przygotowanych tabliczek po pokarmach mrożonych.
Z pół opakowania 85g (mierzone na "oko") wyszło 20 łyzeczek.
Dodałem odpowiednią ilość porcji wody i wyszło mi 2 i pół tabliczki pokarmu + to co na korzonkach w trzech akwariach.
Nie wygląda za apetycznie
Obrazek
Zielony stygł prawie momentalnie.
Moze warto zrobic częściej a mniej porcji i wtedy mozna by na korzeniu podać...tylko ten odorek;]

Meat Pie
Obrazek
Obrazek
Dzisiaj wrzuciłem im kostki tego zmrozonego pokarmu.Opadł na dół nie pływa,z czasem zaczął sie rozdrabniac,tzn małe kawałki odpadły ale cała kostak zrobiła sie jakby luźna ale stała w miejscu.
Po poł godzinie byłem sprawdzić :kostki były juz jakby wylizane,wygładzone.Podejrzewam że rybki sie nim zajeły.
Według mnie pokarm przypadł do gustu rybom.
Sam fakt ze juz po pierwszym karmieniu go pokochały.Wiemy ze nie zawsze ryby przyzwyczajają sie po pierwszym razie do jakiegoś pokarmu...a tu prosze niespodzianka.
Tu w akwarium..zielony po chwili odpał od korzonka
Co nie zmienia faktu ze wszystko znikło
Obrazek

Niedługo kupuje kolejne porcje i nowy pokarm repashy..który opisze jak dostane:)

Pokarm meat pie testowały: L201,134,46,333,260
Pokarm Morning Wood wylądował u L134 i 201

-- 9 lut 2015, o 11:02 --

Dzisiaj rano wszystkie meat pie znikły w akwariach z kolei mornig wood zostało.Coś tam pojadły ale zostało sporo.
Moje ryby są raczej przyzwyczajone do miecha...moze dlatego

KierowcaBombowca
Posty: 85
Rejestracja: 24 mar 2015, o 20:07

Re: Repashy

Post autor: KierowcaBombowca »

Gdzies w Polsce to można zakupić?
ODPOWIEDZ