Czym karmimy zbrojnikowate ?

Pokarmy,przepisy własne

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika

Topic Author
OCrushek
Posty: 156
Rejestracja: 22 sty 2013, o 16:31

Czym karmimy zbrojnikowate ?

Post autor: OCrushek »

Tak sobie pomyślałem w związku z wątkiem karmienia L 183 , że popiszemy o tym , czym karmimy odmiany ryb z rodziny loricariidae , które hodujemy w naszych szkłach...
To może sam zacznę ;)
Pierwsze akwa -
fauna: panaque maccus , ancistrus sp. , ancistrus dolichopterus , otocinclus affinis
żarełko: ogórek (surowy-wbijam widelec bo nie tonie) , nektarynka (surowa- wbijam widelec bo nie tonie) , marchew( podgotowana) , kukurydza (z puszki-obrana z "łuski" i przepłukana) , bób (lekko podgotowany i obrany z łuski) , kabaczek (surowy- wbijam widelec bo nie tonie) , głąb kapusty(rdzeń z główki)- podgotowany ,spirulina , solowiec , głąb kalafiora (rdzeń z główki- podgotowany) , głąb brokuła (rdzeń z główki) - podgotowany , wafersy Hikari .
Drugie akwa -
fauna : pecoltia L134 , hypancistrus L201 , corydoras Habrosus , poecilia wingei (tiger)
żarełko: ikra kraba (mrożonka) , krewetka koktailowa (mrożonka-poszatkowana) , szyja kurczaka ( ugotowana bez soli) , "pałeczki" dla mięsożerców "Tetra", solowiec (mrożonka) , larwa komara czarnego (mrożonka) , tubifex , spirulina.
Ciekaw jestem czym " forum zbrojnikowe" karmi pupili ? :D
http://akwarystyka-wielkopolska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

wikif
Posty: 469
Rejestracja: 21 sty 2013, o 14:52

Re: Czym karmimy zbrojnikowate ?

Post autor: wikif »

Z mrożonek gotowych dla hipków
solowiec ,dafnia,larwa komara , oczlik , kryl drobny
i pokarm własnej roboty ze składników 8 kg ryb ( 3 gatunki ) 2 kg owoce morza , około 10 kg warzyw i około 3 kg mięsa jak serce i mieso drobiowe .Warzywa podzieliłem tak ze wiecej jest dla ryb roślinozernych około 80 % a reszta to więc 20 % poszło dla hipków .
Dla ancistrusów poszło te 8 kg warzyw i 2 kg mieszanki mięsnej .
Pokarmy wzbogacone o witaminy mikroelementy czosnek i tajny składnik :mrgreen: .
Oprócz tego ancistrusy mają do dyspozycji 11 kg pokarmy firmy glopex .
Prócz tego dostają wazonkowce i grindal oraz młode dzdzownice ( u mnie efekt szybki samice dostają szybko ikrę ) .
L 066 L 201 L 243 L 270 L 260 L 333 L 340 L 401 L 134 L 236 L 405 L 46 L 399 L 400

besja2
Posty: 23
Rejestracja: 26 sty 2013, o 01:13

Re: Czym karmimy zbrojnikowate ?

Post autor: besja2 »

Pokarm dla mięsożerców.Mięso kraba, rybie, krewetki. Mrożon solowiec,larwa komara czarnego,dafnia,kryl drobny.Tetra pleco multi wafers,pałeczki dla mięsożerców.Dla ancistrusów.Fasola biała podgotowana,bób podgotowany,marchew podgotowana.Kabaczek,ogórek,kalafior brokuły.Płatki algae flakes,tetra natura algae mix.
ODPOWIEDZ